МУЗЕЙ. ПАМ’ЯТЬ. ПОШУК
МУЗЕЙ
ПАМ’ЯТЬ
ПОШУК
Військові поховання

У музеї розпочато формування Зведеної бази військових поховань періоду Другої світової війни на території України. Мета проекту – створити загальнодоступний мартиролог воїнів, які загинули і поховані на території нашої країни.

Основою бази є документи, передані до музею військкоматами України: книги обліку похованих у братських та індивідуальних могилах; паспорти військових поховань, які містять фотографії могил та списки похованих; документи Галузевого державного архіву Міністерства оборони України; Книги Пам’яті України; документальна література; загальнодоступні Інтернет-ресурси.

«Військові поховання Києва (1940-ві – 1950-ті рр.). Мартиролог» є складником Зведеної бази військових поховань і першим оприлюдненим результатом цієї дослідницької роботи. У проекті представлено нариси про військові поховання та братські могили на кладовищах і в районах міста. Після кожної статті розміщений мартиролог загиблих військовослужбовців.

Нині загальна кількість загиблих воїнів, похованих у межах Києва, становить 11 720 осіб. Названі цифри не є остаточними, оскільки дослідження тривають.

Україна: Німеччина: Норвегія: Росія:
Військові поховання в некрополях Києва
Місця вшанування та братські могили на кладовищах