МУЗЕЙ. ПАМ’ЯТЬ. ПОШУК
МУЗЕЙ
ПАМ’ЯТЬ
ПОШУК
Військові поховання
Братська могила на Вигурівському кладовищі
/

На території Троєщини, нинішнього мікрорайону м. Київ, до 1986 р. розташовувалися села Вигурівщина та Троєщина Броварського району Київської області, кожне з яких мало своє кладовище.

На території Вигурівського цвинтаря розміщена братська могила радянських воїнів, полеглих у боях Другої світової війни, у якій, за офіційними даними, поховано 8 бійців. Ці воїни вбиті за різних обставин і в різний час.

Серед похоронених у братській могилі на Вигурівському кладовищі – один командир (молодший лейтенант), 3 воїни сержантського та 4 – рядового складу. Серед восьми похованих на цвинтарі 3 – призвані з України, 3 – із Російської Федерації, місце народження двох воїнів установити не вдалося.

У 1950 р. співробітники Київського обласного військового комісаріату підготували звіт про кількість та розміщення могил воїнів Червоної армії, загиблих під час німецько-радянської війни на теренах області. Згідно зі звітом на території кладовища с. Вигурівщина була братська могила із вісьмома похованими воїнами, а також одиночне поховання, розміщене на південному сході від околиці села. Втім, ані інформації про загиблого воїна, ані відомостей про його могилу не залишилося.